De to yngste lagene våre deltar ikke i serie enda og får bare kamptrening når de er på cup.

2000-laget vårt har to spillere fra 3. klasse og ti fra 2. klasse. De er ernergiske og vil gjerne spille. Stor innbytterbenk er en fordel. De kan gi alt på banen og få hyppige pauser når de begynner å bli slitne.

Få ballen i mål!

Flott driv over de aller yngste.

Instrukser fra laglederGode råd

Roy Inge Lillebø var lagleder og kom med gode råd i en av pausene. God innsats

Klarer hun det uten hjelp? Medspillerne følger med og trer støttende til.

 1997

97-laget er ikke så mange, kun 8 spillere fra 4. og 5. klasse når alle er med. 

Noen ganger må vi melde avbud pga. spillermangel. Men når de først reiser på kamp gjør alle en kjemeinnsats og tempo og ferdigheter bedrer seg betraktelig fra første omgang til siste kamp.

I dag klaffet det og lagleder Bodil Skare gir gode råd.

Dette laget har engasjerte mødre...

Har den!

Vi har ballen!

PausePause

Mellom slagene er det viktig å fylle på med væske.

Ingen ting å si på humøret selv om vi ligger langt under.

Corner

Corner i mål?

 GoalgetterEn sliten målscorer

Takk for kampenTakk for kampen!

Mot slutten av siste kampen til 2000-laget var det tendenser til litt uenighet mellom spillerne på de to lagene. "You are looser, I am winner" hevdet en fra vertsskapet. (Nå lærer de engelsk allerede fra 1. klasse må vite). Protestene kom umiddelbart. Det er da grenser... "Ja men vi he no fleire mål enn dåkke då!" mente Austefjordingen og stod på sitt. Helt uvesentlig mente våre spillere. Ballen var litt uinteressant en liten stund da, men kampen ble avblåst like etter og spillerne var like blide. Litt oppdragende virksomhet hører også med på cup: Alle på rekke og "Takk for kampen"!