Hjørundfjordportalen » Lokalt » Artiklar - August 2017 » Kultur

Attende til hovudsida

Artiklar frå August 2017 i Kultur

Erlend Walseth

24.08.2017

Hjørundfjord fiskefestival

I morgon er vi i gong! Nyvinninga Hjørundfjord fiskefestival skal etablerast som ein årleg tradisjon og vi ser fram til to flotte dagar i verdas flottaste fjord. Vi startar registreringa av deltakarar fredag kl.17, og konkurransen startar! Kveldane vert det øl-servering og musikk, samt høve til å kjøpe seg mat i den gamle dampskipsekspedisjonen på kaia på Sæbø. Kom og nyt fjord, fjell og fellesskap - og bli med å skape kaikultur på Sæbø!

Les heile

Sæbø skulekorps/ generasjonskorps

22.08.2017

Vel møtt til familiekonsert fredag 25.august kl. 18.30 på Vartdal!

Komande fredag 25.august inviterer Sæbø skulekorps/generasjonskorps, Dalane skulekorps, Hovden og Ørsta skulekorps og Vartdalstranda generasjonskorps til ein kjempeflott konsert på Vartdalstranddagane i VD-hallen kl. 18.30. Vi håpar mange har lyst til å kome å høyre på :)

Les heile

Marie Austrheim Riise

09.08.2017

Sunnmøre Kammermusikkfestival 2017- Konsert i Hjørundfjord kyrkje

Velkomen til Sunnmøre Kammermusikkfestival 3.- 9.september 2017. I september er det duka for store musikalske opplevingar for alle som er glade i musikk. Konsertar, meisterklassar, foredrag og mykje meir. Årets festival er tileigna Knut Ose sitt minne.

I år har festivalleiinga valgt å leggje den eine konserten til Hjørundfjord kyrkje, noko som gjer oss stolte og glade.
Konserten vert fredag 08.september kl.21.00. Sjå heile artikkelen for program og informasjon.

Les heile

Kari Stokke

05.08.2017

Sommarfest på Sæbø

Laurdag 12. august arrangerer Sæbø grendelag sommarfest i Sæbø sentrum.

Det vert sal av mat og lodd og underhaldning ved Mikkel og Marius Riise.

Har du ein artist i deg? Ta kontakt med Øyvind Taklo om du vil opptre på festen (sjå meir i artikkelen).

Grendelaget har tru på godt vér, men Idrettslagsteltet er reservert, så om det skulle kome ei regnbyge eller to vil vi kunne sitje tørt alikevel.

Les heile