Hjørundfjordportalen » Lokalt » Artiklar - Februar 2009 » Kultur

Attende til hovudsida

Artiklar frå Februar 2009 i Kultur

Enok Kippersund

25.02.2009

Vi kan ikkje snakke med ein fjord!

Set hit eit klipp frå Aftenposten om at Geirangerfjorden kan bli vraka som eit av undeverka i verda. Dei som er i underverk-komiteen, hevdar at dei har ikkje nokon å snakke med som representerer Geirangerfjorden. "Vi kan ikkje snakke med ein fjord!" seier dei. - Koss er det her på våre fjordkantar? Kven snakkar ein med om Hjørundfjorden, for heller ikkje her har vel fjorden eige kontor eller telefon???

Les heile

Perry Bjørke

13.02.2009

Momsfritak på frivillighet: Ordføreropprop

Til alle kulturvenner og kulturarbeidera i Ørsta og Hjørundfjorden.
Eg fekk i dag en epost om momsfritak frå Frivillighets Norge
Eg tar oppfordringa og legg det ut på so alle kan bli med og støtte dette.
Mange har jobba i fleire år med fritak for moms til dei som driv frivilligt arbeid.
Får vi fritak nå?
For alle som driv og eig kulturhus vil det vere eit viktig bidrag og vil gjere det lettere å oppgradere husa og halde dei vedlike.
Lag som jobber for å lage til gamle kulturminner kan og spare store summer på kjøp av matriell.
Sammen er vi sterkere så klart.
Støtt saka

Les heile

Johannes Halland

07.02.2009

Temamøte om lesing og litteratur

Vi inviterer alle foreldre /besteforeldre, til små og store i heile bygda, til ein kveld der tema vert lesing og litteratur. Temamøte vert på klubbhuset onsdag 11. februar kl. 18.35.

Les heile

Sondre Kristoffer Mo

04.02.2009

M/F ”Nørvøy” må reddast for framtida!

Den vel 40 år gamle bilferja ”Nørvøy” ligg no i Hjørungavåg i opplag. Denne ferja er ein særs god representant for pendlerferjene opp gjennom tidene og den er framleis, trass i sin relativt høge alder, i tilnærma original stand, kan vi la eit så viktig stykke samferdelsehistorie gli ut av hendene våre?

Les heile

[3 kommentarar]

Martin Luan Håndlykken

01.02.2009

LAN på Grendahuset

Som erstatning til eit bursdagsselskap så arrangsjerar Martin Dimmen og Jon-Martin Mo LAN-party på Grendahuset laurdag og søndag 7. og 8. februar.

Les heile

[4 kommentarar]